'Geef mij maar een colaatje'

De Gooi- en Eembode - 4 juni 2009 - http://www.echo.nl/ge-hi/buurt/lees/877392/


 
HILVERSUM - Twee leerlingen van de Nassauschool in Hilversum hebben woensdag de eerste en tweede prijs gewonnen van de bierviltjeswedstrijd. 'Volgens de statistieken drinken kinderen voor de eerste keer alcohol rond de 12 jaar. Met deze wedstrijd maken we de leerlingen bewust van de schade die alcohol kan aanbrengen', aldus Wendy van Hal van de Gewestelijke Gezondheidsdienst, GGD.
De winnaars ontvingen een certificaat, VVV-bon en de ontwerpen werden op echte bierviltjes gedrukt. 'Straks word je beroemd', roept een van de leerlingen door de klas naar Sharon de Ruiter die op de tweede plaats is geëindigd. Op haar bierviltje staat de tekst 'niet te veel' en '16+'. 'Ik vond het belangrijk dat het ontwerp er vrolijk uit zou zien en dat de minimale leeftijd er op kwam te staan', glundert De Ruiter terwijl ze naar haar ontwerp kijkt. 'Zelf heb ik nog nooit alcohol gedronken, geef mij maar een colaatje.'

Het ontwerp van de winnaar, Bob van Loenen, lijkt op een verbodsbord. 'Ik heb zelf wel is een slokje genomen van het biertje van mijn vader maar dat was hartstikke vies', vertelt Van Loenen terwijl hij een raar gezicht trekt. De klas begint spontaan te joelen. 'Bobbie is oké , olé , olé.' Naast de Nassauschool deed ook de Jozefschool uit Weesp mee met de wedstrijd, die al in maart was begonnen.

Wethouder Erik Boog van Verkeer overhandigde de certificaten aan de leerlingen. 'Ik vind het belangrijk dat er aandacht is voor alcoholgebruik onder jongeren. Alcohol is namelijk slecht voor de hersenen en ook slecht voor de groei. Dus als jullie groter willen worden dan ik moeten jullie niet drinken', grapt de cultuurwethouder.

Er zijn tienduizend bierviltjes gedrukt met de winnende ontwerpen erop. Binnenkort kunnen de leerlingen deze zien liggen bij sportkantines en scholen. De leerlingen van de Nassauschool krijgen hierna ook nog les over drugsgebruik.